Makijaż permanentny

Co to jest "Microblading" brwi?

 

Jest to zabieg semi-permanentnej korekty brwi (w skórę wprowadzany jest ręcznie pigment, który imituje naturalne włoski). Oznacza to, że efekty zabiegu nie są stałe i zabieg można w razie potrzeby odświeżać lub modyfikować. Jest to jedna z największych zalet Microbading-u i przewaga nad makijażem permanentnym starego typu. Microblading może prawie całkowicie wyłuszczyć się ze skóry, w razie gdybyśmy stwierdzili, ze korekta już nam nie odpowiada lub nie chcemy jej już odnawiać. W razie potrzeby pozostałości mogą zostać usunięte poprez zabieg z urzyciem removera lub lasera. Trwałośći zabiegu nie można dokładnie określić, ze względu na to, że każda skóra reaguje na pigment inaczej oraz inaczej się złuszcza, duży wpływ mają naturalne predyspozycje skóry. Szacuje się ją jednak na około rok do nawet trzech lat. W tym czasie zabieg można odświeżać całkowicie lub częściowo. Zapraszamy do Galerii, aby zapoznać się ze zdjęciamy przed i po zabiegu. 

 

Co to jest "Shading", "Ombre", "Cieniowanie", "Wypełnienie", "Pudrowanie", "Pixelowanie"?

Są to nazwy, za którymi kryją się różne metody pigmentacji brwi. Na wizycie wspólnie dobieramy odpowiednią dla Ciebie metodę, która będzie odpowiadała Twoim wymaganiom dotyczącym przyszłego wyglądu Twoich brwi, ust lub oczu. Nie martw się, nie musisz orientować się w nazewnictwie ani metodach, przy konsultacji przedstawiamy zalety każdej z metod i dopasowujemy ją do Ciebie (koloru i typu Twojej skóry, odcienia naturalnych włosków, koloru czerwieni wargowej itd.). Istnieje wiele wytycznych, które pozwolą nam dobrać idealny kształt i kolor, a pigmentację poprzedza zawsze Twoja akceptacja rysunku wstępnego brwi, kresek lub ust. 

 

Dla kogo jest makijaż permanentny ?

 

Makijaż permanentny jest rozwiązaniem, które pozwala na trwałą korektę naszego wyglądu. Polecany jest wszystkim, którzy pragną coś poprawić lub zmienić, czy podkrećlić swoje naturalne piękno. Makijaż nie służy do kategorycznych zmian w wyglądzie, takich jak na przykład powiększanie ust; tutaj lepszym wyjściem są inne metody. Nie wykonujemy również pigmentacji które kłucą się z naszym osobistym wyczuciem piękna lub takich, które w dłuższej perspektywie mogłyby wyglądać niekorzystnie lub nienaturalnie. 

 

Jak wygląda zabieg?

 

Wizytę zawsze zaczynamy od konsultacji, aby poznać oczekiwania co do zabiegu. Następnie wypełniamy ankietę na temat stanu naszego zdrowia, aby poznać ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Następnie miejsca poddawanie zabiegi są znieczulane. Przed aplikacją pigmentu wspólnie omawiamy oczekiwany kształt, wyrysowujemy kontur i uzgadniamy kolor, który jest możliwy do osiągnięcia. 

Po upływie około 4-6 tygodni (jednak nie dłużej niż 8 tyg.) wykonywana jest tzw. korekta. Jest ona niezbędna do osiągnięcia długotrwałego efektu zabiegu oraz do uzupełnienia pigmentu w miejscach, które szybciej mogą się wyłuszczać. Jest ona oczywiście wliczona w cenę zabiegu podstawowego. Korekra wygląda tak samo jak zabieg podstawowy, często trwa nieco krócej niż pierwszy zabieg.

 

Ile trwa zabieg?

 

Zależnie od obszaru poddawanego zabiegowi wizyta może trwać od 1 do 3 h. 

 

Czy zabieg jest bolesny?

 

W zależności od wrażliwości na ból możemy nie czuć zupełnie nic, lub czuć lekkie szczypanie w miejscu aplikacji pigmentu.