Opublikowano

LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO I TATUAŻU

W salonie Bellano nie tylko wykonasz piękny makijaż permanentny brwi, powiek czy ust, ale możesz również usunąć przy pomocy lasera pozostałości starych makijaży czy tatuaży.

W przypadku makijażu permanentnego technika mocno się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat i może się zdarzyć, że będziesz chciała zmienić swój wygląd, odświeżyć wcześniejszy makijaż, ale są przypadki, w których aby zastosować najnowocześniejsze metody, trzeba będzie najpierw usunąć bądź rozjaśnić poprzedni makijaż.

Jeśli jest taka możliwość, sugeruję zapytać osobę, która wykonywała makijaż permanentny o markę pigmentu, który został użyty podczas zabiegu. Jest to istotne, ze względu na to, że niektóre pigmenty mogą wybarwiać się podczas usuwania i jeśli taką wiedzę posiadamy wcześniej, możemy zastosować remover zamiast lasera.

JAK DZIAŁA LASER:

Kierując wiązkę lasera na skórę zabarwioną pigmentem inicjujemy proces fototermolizy, czyli niszczenia struktur pigmentu znajdującego się pod skórą, a poprzez odpowiedni dobór głowicy działamy wyłącznie na pigment i nie dochodzi do uszkodzenia okolicznych tkanek. W skórcie: pigment absorbując światło podgrzewa się, jego wiązania pękają, a nasz układ limfatyczny rozpoczyna „sprzątanie” i takie rozbite cząsteczki odprowadza z powierzchni skóry, gdzie przestają być widoczne. Dodatkowo po rozpadzie cząsteczek pigmentu, ich wielkość nie jest jednakowa, z mniejszymi organizm jest w stanie sobie poradzić szybciej, natomiast większe cząsteczki rozbijamy na kolejnych sesjach. Im ciemniejsze i bardziej nasycone tatuaże, im więcej warstw koloru było nałożone, tym więcej „sprzatania”. Laser typu Q-SWITCH emituje impulsy świetlne, których czas trwania (błysku/strzału) mierzony jest w nanosekundach – są to miliardowe części sekundy; tak krótki czas trwania jednego impulsu świetlnego sprawia, że okoliczne tkanki (skóra) nie zostają poparzone, a skóra bez pigmentu jest obojętna na światło lasera.

Cennik znajdziesz na stronie w zakładce CENNIK.