Opublikowano Dodaj komentarz

Poznaj alternatywę dla lasera -usuwanie makijażu i tatuażu za pomocą PMU Professional Remover

CZYM JEST REMOVER I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE?

Remover to płynna substancja, którą wprowadza się w dany obszar skóry, na którym znajduje się niechciany makijaż permanentny lub tatuaż, w procesie podobnym jak to ma miejsce przy wykonywaniu pigmentacji, ale z odwrotnym skutkiem. Mamy na celu rozjaśnienie lub usunięcie pigmentu z danego obszaru bez użycia lasera. Jest to opcja odpowiednia dla osób, które mają przeciwwskazania do zastosowania lasera, lub wtedy, gdy mamy do czynienia z kolorem nieusuwalnym laserowo (np. biel tytanowa, odcienie zieleni, kamuflaże). Problemem przy laserowym usuwaniu tatuażu jest również moment, kiedy zajmujemy się pozostałym po pigmencie spoiwem, jakim jest np żywica, której cząsteczki organizm nie jest w stanie sam usunąć. Idealnym rozwiązaniem w każdym salonie zajmującym się usuwaniem niechcianych pigmentacji jest możliwość zastosowania obu metod, dla osiągniecia najlepszych rezultatów. W tym celu przeszłam specjalistyczne szkolenie z użycia preparatu jakim jest PMU Professional Remover, który jest liderem na rynku preparatów o podobnym zastosowaniu, z uwagi na bezpieczeństwo jego użycia oraz krótki okres rekonwalescencji. Miło mi poinformować, że od dziś zabieg jest dostępny w salonie Bellano 🙂

PRZECIWWSKAZANA BEZWZGLĘDNE DO WYKONANIA ZABIEGU Z UŻYCIEM REMOVERA

 • ciąża
 • laktacja
 • zabieg chirurgiczny wykonywany w obszarze potencjalnego użycia removera (w przeciągu ostatnich 6 miesięcy)
 • skłonność do bliznowców
 • łuszczyca w okolicy zabiegowej
 • zapalenie spojówek, lub inne wirusowe lub grzybicze stany zapalne gałki ocznej

ILE ZABIEGÓW JEST POTRZEBNYCH I W JAKICH ODSTĘPACH WYKONUJE SIĘ ZABIEGI?

Ilość potrzebnych zabiegów jest uzależniona od kilku czynników:

 • rodzaj pigmentacji – tatuaż czy makijaż
 • rodzaj użytego pigmentu/barwnika/farby
 • gęstość i głębokość zapigmentowania
 • wiek tatuażu lub makijażu
 • stan skóry na obszarze zabiegowym

To wiele zmiennych, które determinują powodzenie zabiegu i jego „moc”. Im ciemniejszy, gęściej zapigmentowany, głębszy tatuaż/makijaż, tym więcej sesji będzie potrzebnych. Z kolej do usunięcia pozostałości żywicy (spoiwa pigmentu) często wystarcza tylko jeden zabieg.

Zabiegi można wykonywać co 4 tygodnie. W przypadku skór wrażliwych, okres ten może ulec wydłużeniu.

PIELĘGNACJA POZABIEGOWA

Po każdym zabiegu klient otrzymuje zalecenia w formie ulotki, oraz dodatkowo niewielki pojemnik z kremem do użycia w trakcie gojenia skóry. Przez trzy dni po zabiegu miejsce powinno być traktowane ze szczególną delikatnością oraz dbałością o higienę (w razie potrzeby delikatne przemywanie wyłącznie wodą na waciku kosmetycznym i następne osuszanie ręcznikiem papierowym bez pocierania), W czwartej dobie nawilżanie za pomocą dołączonego kremu kilka razy dziennie (minimum 3 razy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *