Tęsknota za ex – czy można sobie z tym poradzić?

„All you need is love” – słowa tej piosenki chyba doskonale znane są wielu osobom. To prawda, że miłość jest fantastyczna, uskrzydla i jest w stanie przynieść ogrom radości. Człowiek mając przy sobie ukochaną osobę, jest w stanie dokonać wielu rzeczy, a i mijając dni są lepsze. Jednak nie zawsze wszystko układa się tak jak powinno, a miłość zaczyna przygasać. W końcu nic z jej nie zostanie. Tęsknota za byłym jest ogromna. Wiele kobiet jest w stanie to potwierdzić. Jak sobie z tą tęsknotą można poradzić?

Tęsknota za ex – czas, czas i jeszcze raz czas

Każda kobieta, która czuje, że tęskni za swoim byłym chłopakiem, mężem, musi dać sobie czas. Nie ma się co oszukiwać, że w jeden dzień uda się zapomnieć o byłym. W szczególności, jeżeli to on uznał, że ten związek się zakończył.

Nawet w tydzień żadna kobieta nie będzie w stanie zapomnieć o tej miłości. Czasem dopiero po pół roku, czy nawet całym roku, wiele kobiet zaczyna zdecydowanie lepiej patrzeć na swoje życie. Dopiero wtedy zaczynają odnajdywać w nim radość. Fakt, nawet po tym roku może się okazać, że męski naród będzie tym złym, ale przecież „nie od razu Rzym zbudowano”. Z czasem życie stanie się lepsze. Należy mieć jedynie świadomość tego, że na pewno nie można żyć przeszłością. Czas na to, aby napisać nowy rozdział w swoim życiu.

Tęsknota za ex – jak można zapomnieć?

Właściwie to należałoby powiedzieć, że zapomnieć się nie da. W szczególności, jeżeli mowa o kobietach, które przez wiele lat tworzyły z mężem/partnerem wspólną historię. Jednak nie można rozdrapywać tego, co się stało.

Czas na to, aby zagłuszyć przykre wspomnienia. Czas na to, aby znaleźć dla siebie nowe zainteresowania. Warto w tym momencie rozejrzeć się czy w pobliżu nie ma jakichś kółek zainteresowań, dzięki czemu będzie można znaleźć dla siebie zajęcie. Może będą to prace ręczne, a może zajęcia fitness? W szczególności te ostatnie są polecane, ponieważ dzięki temu będzie można wyzwolić w sobie endorfiny. Te pojawiają się po solidnym treningu, który pozwala także na spalenie ogromnej ilości kalorii.

Może kobieta zawsze chciała coś zrobić, ale nigdy nie miała na to czasu? To dobry moment. Może nie uda się przez to całkowicie zapomnieć, ale chociaż w pewnym sensie uda się zagłuszyć przykre myśli.

Nowe znajomości

Na pewno lekarstwem na tą przejmującą tęsknotę nie jest nowy związek. Tzn. można o tym pomyśleć, ale nie już dzień po rozstaniu. Wiele kobiet przyznaje bowiem, że ich tęsknota była tak dojmująca, iż z głupoty zaczęły „pierwszego lepszego szukać na mieście”. W ten sposób można doczekać się kłopotów. Rzadko która kobieta przyznaje, że to był dobry krok.

Można jednak otworzyć się na nowe znajomości, których na pewno nie będzie brakować. Gdzie ich szukać? Np. na kółkach zainteresowań. Te same pasje i wykonywanie czynności to dobry znak do zawierania fajnych znajomości. Przynajmniej będzie można być pewnym tego, że zawsze będzie o czym porozmawiać.

Na pewno nie można zamykać się na ludzi. Siedzenie w domu i zajadanie/zapijanie swojej tęsknoty na pewno nie będzie w stanie pomóc. Lepiej otworzyć się na ludzi, którzy pomogą rozjaśnić wszystkie troski i żale.

Z czasem na pewno tęsknota za ex będzie w stanie zniknąć. Kto wie, może dzięki temu uda się w przyszłości znaleźć kogoś innego. Taką osobę, która będzie w stanie sprawić, że ex pozostanie już tylko blaknącym wspomnieniem. W końcu każdy będzie w stanie odnaleźć swoje szczęście. Fakt, że nie wyszło z daną osobą nie oznaczy, że na tym musi skończyć się życie. Trzeba „poprawić koronę” i iść dalej.