Jak zachowuje się zakochany mężczyzna?

Stan zakochania, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, jest jednym z najbardziej obezwładniających zarówno ciało jak i umysł. Panom ciężej zapanować nad uczuciem, dlatego łatwiej jest u nich dostrzec oznaki zakochania przez osoby postronne. Wystarczy wiedzieć, które aspekty należy obserwować, aby móc zidentyfikować kwestię, czy właśnie zaczyna rodzic się miłość. Przedstawiamy jakie są oznaki zakochania u faceta, które rozpoznasz gołym okiem.

Sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę

Miłość sprawia, że mężczyzna zaczyna się zachowywać zupełnie inaczej niż dotychczas. Zmiany w reakcjach są bardzo łatwo dostrzegalne. Istotne jest, aby zwracać uwagę na niektóre aspekty. Jest to rodzaj umiejętności, która jest rozwijana w oparciu o wiedzę, doświadczenie i intuicję. Niekiedy są to dość specyficzne i nietypowe zachowania, jednak doskonale wpisują się w klucz, jeżeli się je dobrze przeanalizuje.

Przede wszystkim należy pamiętać, że mężczyźni często boją się okazać swoje prawdziwe uczucia. Lęk może mieć zupełnie różne powody, jednak ostatecznie blokuje przed bezpośrednim i werbalnym uzewnętrznieniem. Zazwyczaj ta ostrożność trwa do momentu, kiedy będą pewni, że mogą z daną osobą podzielić się swoimi uczuciami.

Fizyczne objawy zakochania

Nad słowami można łatwiej zapanować niż podświadomymi gestami. W konsekwencji łatwo można wychwycić fizyczne sygnały świadczące o zakochaniu. Na widok ukochanej rozszerzają mu się źrenice, zaczynają mu się pocić ręce czy też o wiele szybciej oddycha. Przypieczętowaniem tego wszystkiego są klasyczne rumieńce. Możesz także dostrzec trudność w wysławianiu się ze względu na zaburzoną koncentrację i rozkojarzenie. Być może wszystko zaczyna mu lecieć z rąk?

Chęć wspólnego spędzania czasu

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ogromną otwartość na Twoją osobę. Niezwykle entuzjastycznie reaguje na każdą propozycję wspólnego spędzania czasu. Wykazuje ogromną elastyczność podczas ustalania terminu, a nawet jest skłonny zrezygnować ze wcześniej zaplanowanych czynności. Podświadomie zaczynasz czuć, że możesz do niego zwrócić się o pomoc, a on dołoży wszelkich starań, aby Ci ułatwić pokonanie napotkanej trudności. Możesz mieć nawet wrażenie, że szuka tylko pretekstu, aby móc się z Tobą skontaktować.

Pamięta o ważnych dla Ciebie rzeczach

Zakochanie wiąże się ze szczególnym wsłuchiwaniem w to, co mówisz. Stąd zapamiętuje to, co do niego mówisz i niejednokrotnie możesz się zdziwić, kiedy będzie Ci przypominał o tym, co kiedyś powiedziałaś lub też zamówi jedzenie bez dodatku, którego nie preferujesz.

Chce się Tobą chwalić

Zaczynasz dostrzegać, że coraz częściej proponuje Ci wspólne spotkania ze swoimi znajomymi? Zaprosił Cię jako osobę towarzyszącą na ważne wydarzenie rodzinne? Nie odstępuje Cię na nim na krok i ewidentnie adoruje Twoją osobę? To są niezaprzeczalne znaki, że przestał traktować Cię jak zwykłą koleżankę. Jeżeli nie traktowałby Cię poważnie, to z pewnością nie zależałoby mu na przedstawianiu Cię swoim najbliższym. W takim przypadku te dwa słowa są już na horyzoncie.

Prawi komplementy i wykonuje czułe gesty

Zakochany mężczyzna podświadomie prawi Ci komplementy. Nawet nieraz nie dostrzega tego, że uzewnętrznił swoje myśli. W rezultacie możesz od niego usłyszeć, że pięknie wyglądasz czy masz piękne oczy. Równolegle dąży do tego, żeby Cię uszczęśliwić. Stara się dać Ci wszystko, co mogłabyś zapragnąć, żeby czuć się adorowaną: kwiaty, drobne upominki. To znak, że myśli o Tobie poza spotkaniami.

Czy warto czekać na deklarację uczuć?

Jeżeli dostrzegasz u mężczyzny powyższe sygnały świadczące o zakochaniu, to z pewnością wszystko zmierza w oczekiwanym przez Ciebie kierunku. Słowa kocham Cię znajdują się już tuż za zakrętem. Możesz dać mu trochę czasu, aby to także do niego dotarło, że jesteś dla niego kimś więcej. Jednocześnie możesz dać mu wymowne sygnały. Podkreśl jak dobrze spędzać z nim czas. Wówczas zrozumie, że uczucie może być naprawdę odwzajemnione i nie warto zwlekać.